آخرین خبرها

فراخوان تحویل اسناد وقفی در خراسان رضوی

از همه افرادی‌ که دارای مدارک و اسنادی در حوزه موقوفات هستند دعوت می‎شود تا با تحویل این اسناد به ادارات اجرایی و دفاتر نمایندگی اوقاف خراسان رضوی، اوقاف را در اجرای مأموریت محوله یاری دهند.
*********************************
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، اوقاف خراسان رضوی در راستای شناسایی، احیاء و ساماندهی موقوفات از کلیه شهروندان فهیم و فرهیخته استان که دارای وقفنامه، حبس نامه، وصیت نامه و هبه نامه ای که دال بر وقفیت ملک یا املاکی دارد، دعوت می‎شود تا با تحویل این اسناد به ادارات اجرایی و دفاتر نمایندگی اوقاف خراسان رضوی، اوقاف را در اجرای مأموریت محوله یاری دهند.

بنا بر این گزارش، شهروندان با تحویل اسناد وقفی، ضمن تحویل اسناد مذکور به نزدیکترین اداره اوقاف و امور خیریه محل زندگی خود ضمن شریک شدن در اجر معنوی حفظ و صیانت از سنت نبوی وقف، از پاداش نقدی که به این منظور در نظر گرفته شده است بهره مند شوند.
از قدیم‌الایام همواره افرادی بوده‌اند که بنا به دلایلی خاص، اسناد موقوفات را به‌صورت شخصی، خانوادگی و حتی طایفه‌ای نزد خود نگهداری کرده‌اند که متاسفانه به مرور زمان و وقوع حوادث گوناگون و اختلافات محلی و … این اسناد از بین رفته و نهایتاً منجر به از بین رفتن موقوفه‌ای شده است.
سازمان اوقاف با ایجاد بهترین مکان برای نگهداری اسناد وقفی در آرشیو مرکزی در راه حراست و پاسداری از موقوفات به‌عنوان میراث جاودان واقفین خیراندیش و اجرای امینانه نیات خیرخواهانه آنها تلاش وافر می‎کند.
لازم به ذکر است در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۸۴۱۹۰۰۳ واحد ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی تماس حاصل فرمایید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تمام حقوق این سایت متعلق به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نیشابور می باشد.